„Joi, 23 aprilie 2026, s-a petrecut în istoria post-decembristă a României o ciudățenie. Partidul cu cel mai mare număr de parlamentari în cadrul coaliției de guvernare, și anume, PSD, decide să-și retragă din structurile puterii toți oamenii: miniștri, secretari de stat prefecți”, își începe publicistul Ion Cristoiu cel mai nou jurnal zilnic.

Citește articolul complet pe Gândul →