Stațiunea Băile Oglinzi din Târgu-Neamț face un pas important către revitalizare, după semnarea contractului de finanțare pentru proiectul de modernizare prin Programul Regional Nord-Est 2021–2027. Anunțul a fost făcut de Daniel Harpa, președintele Consiliului Județean Neamț, și de Vasile Apopei, primarul orașului Târgu-Neamț. Proiectul „Creșterea atractivității orașului Târgu-Neamț și dezvoltarea turismului local prin modernizarea stațiunii […]

The post Investiție majoră pentru turismul din Neamț: Băile Oglinzi primesc finanțare de 46,8 milioane lei appeared first on Stiri Neamt.

Citește articolul complet pe Mesagerul de Neamt →