Consiliul Județean Timiș a aprobat miercuri documentele necesare pentru continuarea finanțării Institutului Regional de Oncologie Timișoara prin Programul Sănătate, după ce proiectul a fost preluat din Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR). În prezent, lucrările sunt blocate și se află într-o etapă de tranziție între cele două surse de finanțare.

Citește articolul complet pe Tion →