Institutul Naţional de Sănătate Publică (INSP) anunţă, vineri, că, în luna iunie, s-au înregistrat două cazuri de infecţie cu virusul West Nile şi un deces, la persoane vârstnice din judeţele Argeş şi Suceava. Specialiştii avertizează că temperaturile ridicate şi valurile de căldură ce urmează ploilor abundente, favorizează apariţia bolii.

Citește articolul complet pe News.ro →