Temperaturile extreme înregistrate în ultima perioadă continuă să provoace incidente grave pe șoselele din România. Recent, un autoturism a fost cuprins de flăcări pe un drum județean din Arad, în contextul caniculei care pune presiune pe starea tehnică a vehiculelor. O tragedie a fost evitată datorită intervenției rapide a doi polițiști aflați în misiune. CITEȘTE […]

Citește articolul complet pe Obiectiv Argesean →