Două bălți aflate la marginea orașului Buzău, foarte aproape de albia râului, dar și de noua autostradă, au ajuns într-un stadiu avansat de degradare sub ochii impasibili ai celor care le administează și ai autorităților de mediu. Cele două lucii de apă cunoscute sub denumirea de Lacul de la balastieră aparțin Primăriei Buzău care le-a […]

Citește articolul complet pe Sansa Buzoiana →