În cadrul uneiconferințe de presă, ministrul Educației și Cercetării, Dan Perciun, a declarat că, tinerii specialiști care aleg, după absolvire, să se angajeze în școli și grădinițe vor beneficia de indemnizații cuprinse între 160 de mii și 375 de mii de lei. Astfel, ministrul a accentuat faptul că astfel se însearcă recuperarea treptată din […]
Post-ul Îndemnizații cuprinse între 160 de mii și 375 de mii de lei – atâțea bani vor primi tinerii specialiști care aleg să se angajeze în școli și grădinițe apare prima dată în Observatorul de Nord.
Citește articolul complet pe Observatorul de Nord - Rep. Moldova →

