În cadrul emisiunii „Marius Tucă Show”, George Simion consideră că, din decembrie 2024, România nu mai funcționează ca o democrație reală. Urmărește aici, integral, emisiunea Marius Tucă Show Simion spune că doar persoane „validate” sau „verificate” pot ajunge în funcții importante. El compară situația cu un sistem de tip „vetting”, folosit și în Republica Moldova. […]

Citește articolul complet pe Gândul →