În ultimele 24 de ore, poliţiştii rutieri doljeni au desfășurat acțiuni pentru siguranţa traficului rutier şi prevenirea accidentelor de circulaţie. În cadrul activităților desfășurate, polițiștii rutieri au acționat pentru depistarea conducătorilor auto care depășesc viteza legală sau aleg să conducă vehicule sub influenţa alcoolului sau altor substanţe. În urma acestora, au fost aplicate amenzi contravenționale […]

Citește articolul complet pe Cuvantul Libertatii →