Imagini de la un târg de cai din județul Satu Mare au stârnit indignare pe rețelele de socializare, după ce un proprietar a fost surprins în timp ce își maltrata caii în văzul tuturor. ONG-ul Kola Kariola le-a cerut internauților să depună sesizări la Inspectoratul de Poliție Județean Satu Mare.

Citește articolul complet pe Adevărul →