Ilie Bolojan a vorbit la Digi24 despre relația pe care o are cu Nicușor Dan în prezent. Premierul interimar a subliniat faptul că nu l-a atacat niciodată pe președinte, în ciuda deciziilor pe care acesta le-a luat vizavi de PNL, ci a spus doar că decizia de a-l nominaliza pe Adrian Veștea pentru a forma un nou guvern a fost un gest „lipsit de fairplay”. „Am căutat în toată această perioadă să am o relație corectă și nu am avut probleme de a nu colabora”, a subliniat președintele PNL.
Ilie Bolojan, despre colaborarea cu Nicușor Dan: „Am căutat în toată această perioadă să am o relație corectă”
Notele editorului
Ilie Bolojan a vorbit la Digi24 despre relația pe care o are cu Nicușor Dan în prezent. Premierul interimar a subliniat faptul că nu l-a atacat niciodată pe președinte, în ciuda deciziilor pe care acesta le-a luat vizavi de PNL, ci a spus doar că decizia de a-l nominaliza pe Adrian Veștea pentru a forma un nou guvern a fost un gest „lipsit de fairplay”. „Am căutat în toată această perioadă să am o relație corectă și nu am avut probleme de a nu colabora”, a subliniat președintele PNL.
Citește și aceste articole
Monitorul Expres Brasov
Conducerea PNL nu a fost consultată în privința numirii lui Adrian Veștea
14 iunie 2026
Servus Hunedoara
Ilie Bolojan, după desemnarea lui Adrian Veștea ca premier: „Un act ostil, o evidentă încercare de rupere a PNL”
14 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

