Hotelul de lux Grand Hotel President, de 5 stele, a fost inaugurat sâmbătă după amiază în prezența premierului Ilie Bolojan. La festivitatea de deschidere au participat circa 500 de invitați, între care specialiști în turism din toată țara, touroperatori, clienți fideli, colaboratori, oameni de afaceri și oficialități. Construcția hotelului, o investiție de peste 20 milioane euro, marchează un sfert de secol de activitate a grupului President în Băile Felix.

Citește articolul complet pe Bihoreanul →