Un adolescent de 17 ani din comuna Husasău de Tinca a fost reținut de polițiști, după ce, marți noaptea, ar fi plecat la plimbare cu o mașină lăsată de un consătean neasigurată și cu cheia de rezervă în interior, a condus-o fără permis aproape trei ore, apoi ar fi pus-o înapoi de unde o luase. Potrivit surselor BIHOREANULUI, tânărul fusese reținut și cu câteva zile înainte, pentru alte două fapte similare, însă Judecătoria Oradea a respins propunerea procurorilor de arestare și nu a dispus nicio altă măsură preventivă.
Hoţ cu „bune maniere”: un puşti de 17 ani din Bihor a furat o maşină, s-a plimbat la volanul ei timp de câteva ore, apoi a pus-o la loc
Notele editorului
Un adolescent de 17 ani din comuna Husasău de Tinca a fost reținut de polițiști, după ce, marți noaptea, ar fi plecat la plimbare cu o mașină lăsată de un consătean neasigurată și cu cheia de rezervă în interior, a condus-o fără permis aproape trei ore, apoi ar fi pus-o înapoi de unde o luase. Potrivit surselor BIHOREANULUI, tânărul fusese reținut și cu câteva zile înainte, pentru alte două fapte similare, însă Judecătoria Oradea a respins propunerea procurorilor de arestare și nu a dispus nicio altă măsură preventivă.
Citește și aceste articole
Observator de Constanta
Tânăr de 17 ani reținut pentru lipsire de libertate, în Constanța
31 mai 2026
Glasul Aradului
Minor de 15 ani, reținut după ce ar fi furat în repetate rânduri dintr-un magazin din Almaș
31 mai 2026
Observatorulph
Tentativă la omor în Boldești Scăeni. Un tânăr de 17 ani a fost înjunghiat un altul de aceeași vârstă
9 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

