Manchester City a ajuns la un acord cu cei de la Nottingham Forest pentru transferul mijlocașului Elliot Anderson (23 de ani).
Elliot Anderson, unul dintre cei mai doriți fotbaliști din această vară, a fost convins de „cetățeni” și va deveni în scurt timp cel mai scump jucător din istoria Premier League. Anunțul a fost făcut de jurnalistul Fabrizio Romano, specialist în transferuri. Italianul a precizat care este suma pentru care se face mutarea: 150 de milioane de euro. …

Citește articolul complet pe Gazeta Sporturilor →