“Guvernul anti-Trump” al României a iluminat Palatul Victoria în culorile SUA de ziua americanilor. Astfel, pe pagina de Facebook a Guvernului României se spune și se arată că Palatul Victoria este iluminat în această seară în culorile steagurilor României și Statelor Unite ale Americii, „simbol al relațiilor bilaterale strategice și de prietenie”. „Guvernul se alătură […]

Citește articolul complet pe Gândul →