Pe scena politică românească a momentului, subiectul cel mai „fierbinte” este formarea unui nou guvern după căderea variantei Adrian Veștea, care nu a fost agreat de parlamentari luni, 22 iunie, iar cabinetul Eugen Tomac nici măcar nu a ajuns să fie votat. Ieri, președintele Nicușor Dan a declarat că agreează un cabinet minoritar, în acest […]
Articolul Guvernele minoritare nu sunt o noutate în România postdecembristă. Care au fost și cine le-a condus a fost publicat pe ZCH News – stiri regionale – Neamt, Iasi, Suceava, Bacau, Botosani, Vaslui.

