Într-o declarație de preasă susținută la Gdansk, joi seara, președintele României, Nicușor Dan, a spus, din nou, că își dorește un guvern cu puteri depline până când Parlamentul va intra în vacanță, adică până la 1 iulie. Declarația a fost făcută întrucât cei 4 reprezentanți ai partidelor poltice considerate pro-occidentale, întruniți la vila Lac din […]

Citește articolul complet pe Viitorul Ilfovean →