
Pentru 20 de elevi și patru profesori ai Școlii Gimnaziale „Andrei Șaguna” din Toplița, perioada 7–13 iunie 2026 a însemnat o săptămână de învățare, descoperire și întâlniri care vor rămâne mult timp în memorie. Grupul a participat la o mobilitate Erasmus+ în Grecia, în cadrul proiectului 2025-1-RO01-KA121-SCH-000314273. Prima parte a programului s-a desfășurat la Școala […]
Sursa: Ziar Harghita.

