Prim-ministrul italian Giorgia Meloni a cerut normalizarea relațiilor bilaterale cu Statele Unite. Ea afirmă că alianța geopolitică de lungă durată transcende de certurile de pe rețelele de socializare și fricțiunile personale cu președintele Donald Trump. Meloni a subliniat menținerea unei cooperări strategice rezistente dintre Roma și Washington. Cu toate că Trump a criticat-o dur pentru […]

Citește articolul complet pe Gândul →