Conducerea de la Berlin din perioada interbelică a fost una odioasă prin ideile promovate și istoricii s-au întrecut în găsirea de crime și nenorociri realizate de regimul nazist. Specialiștii români au scris că Reichul a dorit să transforme România în simplu grânar și sursă de materii prime.

Citește articolul complet pe Historia →