Gerantul interimar al Consulatului General al României la Sankt Petersburg a fost declarat persona non grata şi partea rusă a decis retragerea consimţământului pentru înfiinţarea postului consular respectiv, a anunţat azi Ministerul Afacerilor Externe. MAE a precizat că decizia a fost comunicată ambasadorului României în Federaţia Rusă, care a fost convocat joi după-amiază la Ministerul Afacerilor Externe […]

Citește articolul complet pe Observator de Constanta →