Liderul AUR, George Simion, a declarat luni că parlamentarii formațiunii nu vor vota Guvernul Veștea. Potrivit lui Simion, cei 90 de parlamentari ai AUR vor avea o poziție unitară, așa cum s-a întâmplat și în cazul moțiunii de cenzură depuse de formațiune. Acesta a afirmat că premierul desemnat nu a solicitat sprijinul partidului și a …
Articolul George Simion anunță că AUR nu va vota Guvernul Veștea apare prima dată în Main News.

