Centrul de Cultură „George Apostu” din Bacău anunță participarea sa la demersul inițiat de Muzeul Național de Artă al României (MNAR), în cadrul proiectului expozițional „Brâncuși. Sindromul”, un amplu program curatorial dedicat investigării influenței modelatoare exercitate de opera și personalitatea lui Constantin Brâncuși asupra artei moderne și contemporane românești. În acest context, Centrul de Cultură […]
Articolul George Apostu și moștenirea brâncușiană: participarea Centrului de Cultură „George Apostu” la expoziția „Brâncuși. Sindromul” a Muzeului Național de Artă al României apare prima dată în Desteptarea.ro.

