Un operator economic din Olt a fost sancționat cu amenzi în valoare totală de 22.500 de lei, în urma unui control desfășurat de comisarii Gărzii Naționale de Mediu-Comisariatul Județean Olt, la solicitarea polițiștilor. Verificările au scos la iveală că firma nu a predat în termenul legal ambalajele produselor de protecție a plantelor și nu a […]

Articolul Garda de Mediu Olt. Amenzi de 22.500 de lei pentru nereguli în gestionarea deșeurilor provenite din produse pentru protecția plantelor apare prima dată în Ziarul de Olt.

Citește articolul complet pe Ziarul de Olt →