Un operator economic din Olt a fost sancționat cu amenzi în valoare totală de 22.500 de lei, în urma unui control desfășurat de comisarii Gărzii Naționale de Mediu-Comisariatul Județean Olt, la solicitarea polițiștilor. Verificările au scos la iveală că firma nu a predat în termenul legal ambalajele produselor de protecție a plantelor și nu a […]
Articolul Garda de Mediu Olt. Amenzi de 22.500 de lei pentru nereguli în gestionarea deșeurilor provenite din produse pentru protecția plantelor apare prima dată în Ziarul de Olt.

