Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Newsweek →Garda de Mediu a amendat cu 1,1 milioane de lei operatorii gropilor de gunoi după controale naționale
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Garda Națională de Mediu și Inspectoratul General pentru Situații de Urgență au verificat toate cele 50 de depozite conforme de deșeuri municipale clasa B din România, în urma cărora au fost adate amenzi de 1,1 milioane de lei.
Citește și aceste articole
Jurnalul Național
Amenzi de peste un milion de lei după controalele Gărzii de Mediu la gropile de gunoi
26 iunie 2026
Știri Pe Surse
Gropile de gunoi, luate în vizor de Garda de Mediu: Amenzi de 1,1 milioane de lei după controale
26 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

