Curtea interioară a Universității de Științele Vieții „Ion Ionescu de la Brad” (USV) din Iași a fost ieri locul de întâlnire al producătorilor, specialiștilor și iubitorilor de fructe, la cea de-a treia ediție a evenimentului „Degustare de cireșe”. Evenimentul și-a propus să promoveze producătorii locali și diversitatea soiurilor cultivate în regiunea Moldovei, oferind publicului posibilitatea de a compara gusturi, texturi și arome pe care rareori le găsește la raft.
Articolul GALERIE FOTO | De la „Regina” și ,,Van” la dulceața aurie din cireșe galbene amare: Peste 45 de soiuri degustate ieri la USV Iași apare prima dată în Ziarul de Iaşi – liderul presei ieşene.

