Poliţiştii din Galaţi şi Garda de Mediu au descoperit, pe 10 iunie, 13 tone de deşeuri periculoase şi nepericuloase în cadrul unei percheziţii la Tecuci. Acţiunea, desfăşurată sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Tecuci, vizează activităţi ilegale de dezmembrări auto. În cauză se efectuează cercetări pentru neluarea măsurilor de eliminare totală a substanţelor şi […]

Articolul Galaţi: 13 tone de deşeuri auto ilegale, descoperite la Tecuci în cadrul Operaţiunii „Jupiter” apare prima dată în Monitorul de Galati.

Citește articolul complet pe Monitorul de Galati →