Luni, 15 iunie, Centrul Cultural „Grigore Vasiliu Birlic” din Fălticeni a fost gazda celei de-a IV-a ediţii a Galei „Excelenţa în educaţia din mediul rural”, manifestare organizată de Asociaţia Fălticeni Cultural şi dedicată recunoaşterii rezultatelor remarcabile obţinute în şcolile şi comunităţile rurale ale judeţului Suceava. Evenimentul a reunit profesori, directoriCiteşte
Gala care a celebrat excelenţa în educaţia suceveană
Notele editorului
Luni, 15 iunie, Centrul Cultural „Grigore Vasiliu Birlic” din Fălticeni a fost gazda celei de-a IV-a ediţii a Galei „Excelenţa în educaţia din mediul rural”, manifestare organizată de Asociaţia Fălticeni Cultural şi dedicată recunoaşterii rezultatelor remarcabile obţinute în şcolile şi comunităţile rurale ale judeţului Suceava. Evenimentul a reunit profesori, directoriCiteşte
Citește și aceste articole
Monitorul de Vrancea
FOTO! Conferință interjudețeană la Focșani: „Să ne cunoaștem țara!” – Tradiții și metode moderne în educație
11 iunie 2026
eMaramures
Zilele Colegiului Național „Gheorghe Șincai” Baia Mare – programul celor două zile
18 mai 2026
Obiectiv Vocea Brailei
Două zile de emoție și tradiție la Ianca. „Flori de Bărăgan”, festivalul care păstrează tradiția vie
26 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

