Alba Iulia Info
Gabriel Pleșa, primar Alba Iulia: „Greva șoferilor de la STP este una regizată. Nu plătim niciun leu fără o hotărâre dată de instanță!”

Municipiul Alba Iulia se află într-un blocaj total, începând de marți dimineașa, după ce operatorul local STP a sistat complet cursele locale. Primarul Gabriel Pleșa acuză interese ascunse, o „grevă regizată” pentru a stoarce bani publici și anunță măsuri extreme: de la amenzi contractuale și ordonanțe președințiale, până la aducerea unei firme de transport de […]

Citește articolul complet pe Alba Iulia Info →