Ploile torențiale și vijeliile au provocat probleme în mai multe județe din țară, luni după-amiază. Zeci de locuințe și subsoluri au fost inundate în Sibiu și Sălaj, un copac s-a prăbușit peste un autoturism, iar în Harghita peste 1.100 de consumatori au rămas fără energie electrică, după ce un arbore a căzut peste liniile de alimentare.

Citește articolul complet pe Digi24 →