Furtuna care a lovit județul Timiș marți după-amiază a lăsat în urmă străzi inundate, copaci doborâți de vânt și probleme în alimentarea cu energie electrică. Pompierii au intervenit în mai multe zone din Timișoara și Lugoj.  Pompierii au fost solicitați să intervină la opt misiuni între orele 16.10 și 19.30. Primele intervenții au avut loc […]

Citește articolul complet pe Expres de Banat →