O atmosferă de sărbătoare și profundă emoție a cuprins comunitatea din Agnita în Duminica a treia după Rusalii, când noua Biserică „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” a Parohiei Agnita III a fost sfințită de Înaltpreasfințitul Părinte Laurențiu, Arhiepiscopul Sibiului și Mitropolitul Ardealului. Pentru mulți dintre credincioși, momentul a reprezentat împlinirea unui vis construit în ani […]

Articolul FOTO – Clopotele au vestit împlinirea: noua biserică din Agnita a fost sfințită apare prima dată în Sibiu 100.

Citește articolul complet pe Sibiu 100% →