Un nou spațiu dedicat copiilor victime ale abuzului fizic, sexual și emoțional a fost inaugurat la Timișoara de Asociația „Inima îți vorbește”. Casa InimiLor, un refugiu terapeutic creat din dorința de a oferi alinare și sprijin celor mai vulnerabili copii, va găzdui zeci de beneficiari care încearcă să-și reconstruiască viața după traume greu de imaginat.
FOTO. Casa InimiLor, refugiul copiilor răniți de abuz. Aici învață din nou ce înseamnă siguranța
Notele editorului
Un nou spațiu dedicat copiilor victime ale abuzului fizic, sexual și emoțional a fost inaugurat la Timișoara de Asociația „Inima îți vorbește”. Casa InimiLor, un refugiu terapeutic creat din dorința de a oferi alinare și sprijin celor mai vulnerabili copii, va găzdui zeci de beneficiari care încearcă să-și reconstruiască viața după traume greu de imaginat.
Citește și aceste articole
Vocea Timisului
Festivalul Înghețatei Bune revine la Timișoara cu o nouă ediție dedicată copiilor și familiilor
25 iunie 2026
Moldpress - R. Moldova
Un nou centru regional pentru copiii victime ale infracțiunilor a fost deschis la Cahul
19 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

