FOTO | 14 elevi din Alba au reprezentat cu succes județul la Olimpiada Națională de Creativitate Științifică 2026: Calificare la etapa internațională din Germania

14 elevi din Alba au reprezentat cu succes județul la Olimpiada Națională de Creativitate Științifică 2026: Calificare la etapa internațională din Germania În perioada 26–29 mai 2026, la Iași, s-a desfășurat Olimpiada Națională de Creativitate Științifică, una dintre cele mai importante competiții dedicate elevilor pasionați de cercetare, inovare și interdisciplinaritate. Evenimentul a reunit echipe din […]

Citește articolul complet pe Ziarulunirea →