Fotbalistul ivorian Abdul Kader Keita, mijlocaș la Rapid București, a fost trimis în judecată marți, 23 iunie, pentru accidentul rutier comis în primăvară (martie), când a lovit cu mașina o pensionară pe o trecere de pietoni din Capitală și a părăsit locul accidentului. La câteva zile după, femeia a murit. 

Articolul Fotbalistul de la Rapid care a ucis o femeie cu mașina, trimis în judecată. Ce probe au obținut procurorii împotriva lui Kader Keita apare prima dată în Romania TV.

Citește articolul complet pe Romaniatv →