Fostul ministru al Sănătății, Alexandru Rogobete, afirmă că premierul demis, Ilie Bolojan, a blocat ocuparea posturilor de medici în spitalele de stat, sub pretextul „reformei”. Potrivit lui Rogobete, decizia premierului a lăsat 2000 de medici fără un loc de muncă, în timp ce spitalele se confruntau cu lipsa de personal. „Hai să aprindem puțin lumina. […]
Fostul ministru al Sănătății dezvăluie că Bolojan a blocat angajarea medicilor în spitalele din România. Mii de specialiști au ajuns șomeri
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Fostul ministru al Sănătății, Alexandru Rogobete, afirmă că premierul demis, Ilie Bolojan, a blocat ocuparea posturilor de medici în spitalele de stat, sub pretextul „reformei”. Potrivit lui Rogobete, decizia premierului a lăsat 2000 de medici fără un loc de muncă, în timp ce spitalele se confruntau cu lipsa de personal. „Hai să aprindem puțin lumina. […]
Citește și aceste articole
Știri Pe Surse
Rogobete îl acuză pe Bolojan că a lăsat peste 2.000 de medici fără loc de muncă: Asta numiți reformă?
28 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

