Fostul ministru al Sănătății, Alexandru Rogobete, afirmă că premierul demis, Ilie Bolojan, a blocat ocuparea posturilor de medici în spitalele de stat, sub pretextul „reformei”. Potrivit lui Rogobete, decizia premierului a lăsat 2000 de medici fără un loc de muncă, în timp ce spitalele se confruntau cu lipsa de personal. „Hai să aprindem puțin lumina. […]

Citește articolul complet pe Gândul →