Lavinia-Daniela Păune, fostă angajată a Direcţiei de Salarizare din Ministerul Afacerilor Externe, implicată într-un dosar în care este acuzată că ar fi făcut plăţi ilegale ei şi altor două persoane, timp de 15 ani. Procurorii anticorupţie au trimis-o în faţa judecătorilor, cu acord de recunoaştere a vinovăţiei, potrivit Agerpres.

Citește articolul complet pe Observator News →