Un fost sef de politie din Alba a fost condamnat la inchisoare fiindca a protejat niste oameni de afaceri care furau lemn. Omul a incercat sa influenteze martorii si a luat inclusiv mita, conform stiripesurse.ro.Fostul sef al Sectiei 9 Politie Rurala Campeni din cadrul Inspectoratului de Politie Judetean IPJ Alba, Toma Dan, a fost condamnat, in prima instanta, la 5 ani si 6 luni de inchisoare cu executare intr un dosar privind protejarea intereselor unor oameni de afaceri care exploatau lemn.Ce …

Citește articolul complet pe Ziua de Constanta →