Fostul director adjunct al Serviciului de Informații și Securitate (SIS), Alexandru Balan, a fost lipsit de cetățenia Republicii Moldova.  Un decret privind retragerea cetățeniei Republicii Moldova a fost semnat miercuri, 23 iunie, de președinta Maia Sandu. Documentul a intrat în vigoare la data semnării și poate fi contestat în instanță în termenul prevăzut de lege. […]

Articolul Fost director adjunct al SIS, lipsit de cetățenia R. Moldova apare prima dată în Vocea Basarabiei.

Citește articolul complet pe Vocea Basarabiei (Rep. Moldova) →