Joi, 25 iunie, Filarmonica Pitești deschide stagiunea estivală 2026 cu un concert vocal-simfonic „The time of my life” susținut de orchestra simfonică a instituției, soliștii Adina Sima, Andrei Tomescu, Alex Pîrvu și naista Mădălina Lupu. Concertul va avea loc de la ora 19:00, la Teatrul de Vară „Gheorghe Zamfir” din Parcul Ștrand.

În program: „La Vie En Rose”, „New York, New York”, „Până Când Nu Te Iubeam”, „Dulcea Și Tandra Mea Fiară”, „Impossible Dream”, „Of inimioară”, „Vivo Per Lei”, „Caruso”, „Oameni”, „My Way”, „You Only Live Twice”, „Memory”, „Je suis malade”, „Roxa

Citește articolul complet pe Atitudine in Arges →