O femeie de 72 de ani a fost înșelată de trei bărbați să dea peste 550.000 de lei pentru a-i ”securiza” banii. Victima a fost determinată de cei trei să retragă mai multe sume de bani din conturile sale bancare şi să le înmâneze unei persoane, transmite Biroul de presă al Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti (DGPMB), citat de Agerpres.
Femeie de 72 de ani, păcălită să-și retragă peste 550.000 lei din conturi. Escrocii „securizau” banii
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
O femeie de 72 de ani a fost înșelată de trei bărbați să dea peste 550.000 de lei pentru a-i ”securiza” banii. Victima a fost determinată de cei trei să retragă mai multe sume de bani din conturile sale bancare şi să le înmâneze unei persoane, transmite Biroul de presă al Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti (DGPMB), citat de Agerpres.
Citește și aceste articole
Știri Pe Surse
Pensionară de 80 de ani, înşelată prin metoda 'Accidentul': I-a dat 30.000 de lei unui necunoscut
23 iunie 2026
Observator News
"Metoda Accidentul" a făcut o nouă victimă. O pensionară a pierdut 30.000 de lei crezând că își salvează fiica
23 iunie 2026
Observator News
Buzoiancă de 77 de ani, reţinută pentru camătă şi şantaj alături de cei doi nepoţi. Prejudiciu de 100.000 de €
23 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

