Reprezentanții clubului Fain, din centrul Sibiului, au obținut o ordonanță președințială care le permite să redeschidă localul, închis pentru abateri repetate de la legislația care interzice fumatul tutunului în spațiile interioare. Argumentul care a convins judecătorul ține de faptul că închiderea clubului a fost o măsură luată înainte ca proprietarii localului să primească sancțiunea pentru…
Articolul Fain, primul club din Sibiu închis de Poliție pentru că se fuma la interior, a fost redeschis prin ordonanță președințială. Argument: sancțiunea fost aplicată prea repede apare prima dată în Știri Sibiu.

