Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis vineri noi avertizări de caniculă care vizează toate regiunile țării, iar meteorologii anunță că valul de căldură se va intensifica și se va extinde în următoarele zile. Potrivit prognozelor, temperaturile pot atinge 40 de grade Celsius, iar disconfortul termic va fi accentuat, cu nopți tropicale în care temperatura nu scade sub 20 de grade. Pentru zilele de duminică și luni, autoritățile au emis primul cod roșu de …

Citește articolul complet pe Ziare.com →