La 45 de ani după ce a zburat în spatiu cu misiunea Soyuz 40, Dumitru Prunariu a revenit simbolic acasă, la Brașov.  A adus cu el astronauți și oameni de știință din Canada, Franța, Marea Britanie, Italia și Turcia. Oaspeții au călătorit cu un tren diesel al grupului Grampet, primul construit în România după aproape 80…

Citește articolul complet pe Startupcafe →