Muzeul Național „Constantin Brâncuși” găzduiește marți, 9 iunie, începând cu ora 19:00, vernisajul unei expoziții de desene și pictură ce reunește lucrări realizate de elevii coordonați de profesor doctor Georgiana Brandt, artist plastic. Evenimentul va avea loc în sala de la demisol a muzeului și oferă publicului ocazia de a descoperi creațiile unor tineri talentați […]

Citește articolul complet pe Impact in Gorj →