Gigantul petrolier saudit Saudi Aramco a reluat vineri încărcările de țiței din terminalul Ras Tanura, după o întrerupere de aproape patru luni, potrivit datelor privind traficul maritim. Reluarea exporturilor este considerată un semn important că fluxurile de petrol din Golful Persic încep să se normalizeze după conflictul dintre Iran, Statele Unite și Israel, transmite CNBC.
Exporturile din Golf revin treptat la normal: Aramco a reluat încărcările de petrol din terminalul Ras Tanura
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Gigantul petrolier saudit Saudi Aramco a reluat vineri încărcările de țiței din terminalul Ras Tanura, după o întrerupere de aproape patru luni, potrivit datelor privind traficul maritim. Reluarea exporturilor este considerată un semn important că fluxurile de petrol din Golful Persic încep să se normalizeze după conflictul dintre Iran, Statele Unite și Israel, transmite CNBC.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

