Comisarii de mediu au descoperit o balastieră clandestină care funcționa complet ilegal pe malul râului Siret. Operatorul economic exploata nisip și pietriș fără nicio autorizație. Dezastrul ecologic este vizibil pe o suprafață de două mii de metri pătrați. Utilajele au săpat gropi adânci de până la cinci metri, distrugând pânza freatică și formând acumulări masive […]

Articolul Exploatare ilegală de nisip și pietriș pe malul râului Siret apare prima dată în TeleM Regional.

Citește articolul complet pe Tele M (Iasi) →