Guvernul Veștea nu a reușit să obțină voturile de încredere ale parlamentarilor, astfel că, acum, președintele Nicușor Dan se pregătește pentru o a treia nominalizare de premier, după ce Eugen Tomac (PMP) și Adrian Veștea (fost PNL) au eșuat. Ludovic Orban, liderul Forța Dreptei și fost liberal, este de părere că România are nevoie de un guvern reformator, care să beneficieze și de încredere la nivel internațional.

Articolul EXCLUSIV Ludovic Orban susține necesitatea unei guvernări reformiste: „Ar fi cea mai benefică formă de guvernare pentru România. Doar PNL, USR și UDMR au capacitatea de a forma un Guvern coerent, care să facă ce trebuie pentru România” apare prima dată în Romania T

Citește articolul complet pe Romaniatv →