Prima instanță a admis cererea Autorității Naționale de Integritate (ANI) și a dispus confiscarea averii nejustificate, de aproape 270 mii lei, în cazul ex-președintelui raionului Florești, Ștefan Paniș. Totodată, fostul funcționar a fost obligat să achite și o taxă de stat, de peste 8 mii de lei. Hotărîrea poate fi însă atacată la Curtea de […]

Post-ul Ex-președintele raionului Florești, Ștefan Paniș, rămâne fără o parte din avere. Confiscarea, dispusă la cererea ANI apare prima dată în Observatorul de Nord.

Citește articolul complet pe Observatorul de Nord - Rep. Moldova →