A fost mai ușor la examen decât la simularea națională este reacția absolvenților de clasa a VIII-a la ieșirea de la proba de Limba și literatura română a Evaluării Naționale. „Mi s-a părut destul de ușor”, a spus un elev „La subiectul 2 ne-a picat rezumatul, care, sincer, este subiectul meu preferat. Am scris foarte […]

Citește articolul complet pe Europafm →