A fost mai ușor la examen decât la simularea națională este reacția absolvenților de clasa a VIII-a la ieșirea de la proba de Limba și literatura română a Evaluării Naționale. „Mi s-a părut destul de ușor”, a spus un elev „La subiectul 2 ne-a picat rezumatul, care, sincer, este subiectul meu preferat. Am scris foarte […]
Evaluarea Națională – proba la Limba română: a fost mai ușor la examen decât la simulare, este părerea elevilor | AUDIO
Notele editorului
A fost mai ușor la examen decât la simularea națională este reacția absolvenților de clasa a VIII-a la ieșirea de la proba de Limba și literatura română a Evaluării Naționale. „Mi s-a părut destul de ușor”, a spus un elev „La subiectul 2 ne-a picat rezumatul, care, sincer, este subiectul meu preferat. Am scris foarte […]
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

